Nazwa boho pochodzi od francuskiego słowa la bohème, co oznacza dosłownie cyganerię. Określenie to powstało w II połowie XIX wieku i oznaczało paryskich artystów, którzy porzucili normalne mieszczańskie życie na rzecz szukania nowych wyrazów w sztuce. Środowisko artystyczne francuskiej bohemy łamało wszelkie podziały panujące dotąd w malarstwie, muzyce i rzeźbie.

Moda na boho obecna jest na światowych wybiegach i ulicach już od ładnych paru sezonów. Styl ten w świadomy sposób łączy ze sobą zwiewne tkaniny i orientalne dodatki z ubraniami w stylu retro i vintage. Te na pierwszy rzut oka niepasujące elementy tworzą ciekawą i odważną mieszankę luzu i nonszalancji.

Potrzeba eklektycznego łączenia nietuzinkowych stylów przekłada się również na wystrój wnętrza domu oraz jego otoczenia. Sam ogród łatwo jest urozmaicić kolorowymi orientalnymi dodatkami, być może pamiątkami z dalekich podróży, oraz ciekawymi tkaninami. Stonowane kolory ziemi i roślin dobrze łączą się z intensywnymi turkusami, fuksjami i amarantami, więc wprowadzenie do rabat ciekawej rzeźby bądź też trejaża w mocnym kolorze na pewno będzie trafionym pomysłem. Przestrzeń ożywi również pomalowanie ławeczki ogrodowej lub fragmentu płotu.

Szczęśliwi posiadacze zadaszonego patio lub altany dodatkowo mogą położyć perski dywan, a nieciekawą ścianę pomalować w przyciągający uwagę wzór. Wszystko urozmaicić zwiewnymi kolorowymi tkaninami, wprowadzającymi przytulność i miękkość . Marokańskie lampiony, wzorzyste poduszki, wiklinowe meble oraz świece i łańcuchy świetlne wprowadzą powiew orientu i przeniosą nas do innego baśniowego świata.

Ogród w stylu boho to głównie zabawa formą i kolorem. Jedyną zasadą jest tu brak zasad- łączenie barw i faktur, które na pozór ze sobą nie pasują. Tanich mebli z drogimi, naturalnych materiałów z tymi sztucznymi, nowym ze starym. Powstrzymuje nas jedynie wyobraźnia i swoboda twórcza.

Wyposażenie ogrodu w stylu boho znalezione na stronach polskich sklepów internetowych:

 
 

1. Granatowy kosz z trawy morskiej AHH  2. Granatowy kosz z trawy morskiej AHH 3. Skórzana pufa  9DESIGN 4. Biokominki AMBUSTO 5. Girlanda ogrodowa różowa BYLIGHT 6.Ekwadorski hamak ETNOBAZAR 7. Osiem pomyślnych symboli GALERIA AZJATYCKA 8. Posążek Buddy w złotej szacie GALERIA AZJATYCKA 9. Stolik metalowo-papierowy 9DESIGN 10. Poduszki ogrodowe pikowane DEKORIA 11. Lampion orientalny HOME DESIGN 12. Wiszące siedzisko SM LINE

INSPIRACJE:

 
 

image sources

KONTAKT
Działamy na terenie całego kraju i lubimy wyzwania. Zapraszamy do kontaktu.
TELEFON
0 608 693 283
E-MAIL
pracownia@porost.com
Dane rejestrowe firmy: POROST MR Sp. z o. o. | ul. Polna 9C | 96-314 Baranów | NIP 5291818385 | KRS 0000695571
Adres do korespondencji: ul. Pełczyńskiego 20/24 | 01-471 Warszawa

Trwa wysyłanie


Wysłane, dziękujemy
Bez nazwy-1