Balkony w miastach bardzo często służą za składzik rzeczy niepotrzebnych lub w danej chwili nieużywanych. Jeżdżąc ulicami Warszawy zauważyć można balkony-rowerownie, balkony-składy budowlane czy balkony-spiżarnie. Niestety przyczyną takiego stanu rzeczy jest nie tyle niechlujstwo właścicieli, co brak przestrzeni, w której możliwe jest składowanie takich przedmiotów. Komórki lokatorskie i piwnice to dla wielu nieosiągalny luksus, tak samo jak miejsca garażowe przypisane mieszkaniom. Problem braku komórki lokatorskiej nie ominął i mnie i mój balkon na chwilę stał się składowiskiem ziemi dla kwiatów i plastikowych doniczek. W jaki szybki sposób można zaradzić tym problemom, tak aby balkon cieszył oczy i stał się dobrym powodem aby spędzić czas na świeżym powietrzu? Poniżej zebrałam 10 pomysłów, dzięki którym ekspresowo ożywimy przestrzeń i przygotujemy ją na długie i ciepłe letnie wieczory.

1. Po pierwsze chowaj przedmioty, które wprowadzają chaos

Wszelkie skrytki pod siedziskami, stolikami, a także zabudowana ściana są dobrymi pomysłami na uporządkowanie przestrzeni. Jeżeli mamy miejsce na ścianie możemy zakupić specjalny hak do zawieszenia roweru i odzyskaną przestrzeń wykorzystać do stworzenia kącika wypoczynkowego.
 

2. Traktuj balkon jak zewnętrzny przytulny pokój

Uświadomienie sobie, że balkon to tak naprawdę kolejne pomieszczenie w mieszkaniu jest kluczem do jego zagospodarowania. Wyniesienie latem mebli z rattanu i doposażenie kwiatami z mieszkania (w ciepłe dni spokojnie mogą stać za oknem), ciepłymi pledami i poduchami zapewni naszej przestrzeni przytulność i sprawi, że miło będziemy spędzać każdą wolną chwilę.

3. Wprowadź jeden dominujący kolor

Dobrym pomysłem na ożywienie nijakiej przestrzeni jest wprowadzenie jednej dominującej barwy. Wzorzysty dywan lub żółty stolik z pewnością nada przestrzeni nieco więcej kolorytu i charakteru.

4. Zastosuj ideę ogrodu wertykalnego

Nic tak nie ożywia balkonu jak zieleń
KONTAKT
Działamy na terenie całego kraju i lubimy wyzwania. Zapraszamy do kontaktu.
TELEFON
0 608 693 283
E-MAIL
pracownia@porost.com
Dane rejestrowe firmy: POROST MR Sp. z o. o. | ul. Polna 9C | 96-314 Baranów | NIP 5291818385 | KRS 0000695571
Adres do korespondencji: ul. Pełczyńskiego 20/24 | 01-471 Warszawa

Trwa wysyłanie


Wysłane, dziękujemy
Bez nazwy-1